KEŞKESİZ HAYATLAR

Keşkesiz Hayatlar

Keşkesiz Hayatlar

Yıllar önce bir ayakkabı şirketinin sahibi Pazar araştırması yapmak üzere Afrika’ya aralıklı olarak iki pazarlamacı gönderdi.
Birinci pazarlamacı araştırmasını bitirdikten sonra patronunu arayıp şöyle dedi: ”burada bizim için hiçbir fırsat yok, çünkü burada kimse ayakkabı giymiyor.”

Birkaç ay sonra giden ikinci pazarlamacı ise patronunu arayıp heyecanla “Afrika’da inanılmaz fırsatlar var. Burada hiç kimsenin ayakkabısı yok,”dedi.

Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, hiç kimse bir şey düşünmüyor demektir. Der Walter Lippmann


Bazen tek ihtiyacımız olan her zaman yaşadığımız olaylara farklı bir açıdan bakabilmektir. Olayları farklı bir biçimde değerlendirebilmektir. Hep aynı şekilde düşünerek, farklı sonuçlara ulaşamayız.
Siz farklı olmazsanız hayatınıza hiçbir farklılık getiremezsiniz. Siz değişmezseniz hayatınızda da değişen hiçbir şey olmaz, aynı şekilde devam edip gidersiniz.
Siz sıradan bir hayatı, sıradan bir biçimde yaşayıp gitmek mi istersiniz, yoksa muhteşem bir oyunda muhteşem bir başrolü, muhteşem bir şekilde oynamak mı istersiniz?
Eğer her anı dolu dolu yaşayıp hem kendi hayatınızda hem de başka hayatlarda fark yaratabilirseniz, hayatınız sona erdiğinde pişmanlıklar ve keşkeler yerine 'Yaşadım' demenin büyüsünü keşfedeceksiniz.

Çok bilinen bir söz vardır: Eğer'le Meğer evlenmişler,'Keşke' adında bir çocukları olmuş!
'EĞER' bilseydim, 'MEĞER' böyleymiş, sözleriyle dolu bir hayat 'KEŞKE' yapsaydım'la son bulabilir. Vaktiniz varken tadını çıkara çıkara yaşayın! Keşke’ler her insanın içine düştüğü çok derin bir uçurumdur. İçine düşen her şeyi, her an’ı ve her anıyı yutar. Geriye kocaman boşluklar kalır. ‘İyi ki yapmışım' demek, kazanılmış, 'Keşke yapsaydım' demek geç kalınmış fırsatlar demektir.
Çünkü bazı an’lar size fırsatlar sunar, görmeyi bilirseniz sorunlarınızın çözümleri oradadır.

Geçmiş bugüne keşke değil deneyim, yarın bugüne korku değil umut getirmelidir... Bazen gelecek için o kadar kaygılanırız ki, onun için bugünü feda ederiz. Ve aslında bugünün kendisi olan 'Şimdi' yi hiç yaşamadan ölebiliriz!

Unutmayın;

Hayatlarımız, biten her güne 'dün', gelen her güne 'yarın' dediğimiz sonsuz bir ' Şimdi 'den oluşur! Hayata Şimdi bakın, şimdinin penceresinden günü yaşayın. Yarın diye bir şey yok. Sadece yepyeni bir ‘Şimdi’ var!

 
 
 

 

Diğer Yazılar:

 

Tümünü Gör

MAKALELER
MAKALELER

Çocuk&Ergen, Yetişkin, Aile, Eğitim, Anne&Baba ... konulu makaleler.

VİDEOLAR
VİDEOLAR

Video arşivi, TV programları...

FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunum, seminer, söyleşi, eğitim çalışmalarımıza ait fotoğraflar.

BİZDEN HABERLER
BİZDEN HABERLER

Ne zaman neredeyiz? Bizi bu köşeden takip edebilirsiniz?

BASINDA BİZ
BASINDA BİZ

Bizimle ilgili basında yer alan haber, makale ve görseller...

 
 
 
 

Copyright © 2018 SERAP DUYGULU. Tüm hakları saklıdır. TEKSENWEB :: XML

link.seocenter.xyz | 522: Connection timed out

Error 522 Ray ID: 43b5a84026351a81 • 2018-07-16 15:56:40 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Düsseldorf

Cloudflare

Working
link.seocenter.xyz

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

replika saat
paykasa
astropay
astropay